41-813 Zabrze, ul. Elzab 1

tel. +48 32 232 82341

mob. +48 508 075 580

mail: elbit@mainka.com.pl

Galeria
APLIKACJE

 

Przystawka ELB   

Przystawka ELB-2 zbudowana jest w plastykowej obudowie i przeznaczona jest do montażu na płycie czołowej pulpitu obrabiarki lub w miejsce czytnika taśmy.ELB

Posiada wewnętrzną pamięć buforową 128 kB oraz pamięć programów o pojemności 896 kB.
Ponadto posiada złącze RS232 do podłączenia komputera typu Notebook oraz 2-gie złącze RS232 do bezpośredniego połączenia z komputerem centralnym (system DNC).

 

Obrabiarki bez pamięci programu (np. NUMS, NC431, Sinumerik 270).
Jeśli obrabiarka nie posiada pamięci programu, program wykonywany jest z bufora roboczego o pojemności 128kB. Po podłączeniu komputera łączem RS232, przystawka może realizować transmisję ciągłą – programy o dowolnej długości (np. 4MB)
Elektrycznie przystawka podłączana jest pomiędzy czytnik taśmy a układ sterowania obrabiarki. Czytnik może zostać usunięty lub może być podłączony do przystawki.ELB z tyłu

Jeśli w zakładzie istnieją programy zapisane na taśmie perforowanej, mogą być kopiowane do pamięci przystawki, a stamtąd do komputera.
Przystawka w pełni symuluje pracę czytnika (w przód, w tył) oraz może symulować sklejenie taśmy. Podczas pracy wykonywany program jest wyświetlany na wyświetlaczu.
W wewnętrznej pamięci przystawki może być zapamiętanych około 200 programów.

Obrabiarki posiadające pamięć programu (np. Sinumerik 7, ZIT500, NUCON 400).
Przystawka zapewnia transmisję dwukierunkową, tzn. programy z pamięci przystawki są przesyłane do pamięci obrabiarki, a poprawione na obrabiarce programy są zapamiętywane w pamięci przystawki.
Przystawka symuluje pracę czytnika i dziurkarki taśmy perforowanej lub magnetofonu (cyfrowego lub analogowego).
Opcjonalnie przystawka może być wyposażona w dodatkowe podzespoły.

1. Stacja dyskietek 3,5” lub czytnik pamięci USB (pendrive)
2. Moduł edycyjny.
 Po dołączeniu typowej klawiatury komputerowej do złącza PS-2 można pisać i poprawiać programy w pamięci przystawki.

Obrabiarki podłączone do komputera centralnego (system DNC).
Przystawki ELB spełniają dodatkowo rolę portu komunikacyjnego przy obrabiarkach, które nie posiadają własnego protokołu DNC. Za ich pomocą można nawiązać komunikację z komputerem centralnym. Wbudowane kilka protokołów (ELS, Creonics), na życzenie inne.