41-813 Zabrze, ul. Elzab 1

tel. +48 32 232 8234

mob. +48 508 075 580

mail: elbit@mainka.com.pl

Przykładowy plik konfiguracyjny, otwarty w notatniku. Dozwolony zapis programów na komputerze, tworzona historia transmitowanych programów.
Ekran komputera dla aplikacji ELC/ZINSER podczas pracy.
Ekran komputera dla aplikacji ELC/MESSER podczas pracy.
Kliknij na ekran -->

 

Programy do transmisji danych - aplikacje DNC   

 Dla maszyn posiadających stację dyskietek podłączoną za pomocą łącza RS232 (ESAB NCE510, Zinser 500, Zinser 920) stworzyliśmy aplikacje (ELC/ESAB, ELC/ZINSER) emulujące pracę tych stacji. Obsługa na maszynie jest więc identyczna jak przy pracy z dyskietką, tylko że zamiast dyskietek czytane są przydzielone na komputerze foldery. Aplikacje nie wymagają obsługi komputera.
Przydzielanie folderów do odczytu i zapisu odbywa się w pliku konfiguracyjnym (przykład poniżej).
Na ekranie komputera są wyświetlane informacje o dokonywanych operacjach na maszynie. Informacje te mogą też być zapisywane w tworzonym pliku historii.
Podobnie wygląda aplikacja ELC/MUS dla sterowników MUS-20 i MUS-30 z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
   
 Dla maszych Messer (aplikacja ELC/MESSER) obsługa odbywa się w języku polskim poprzez ekran i klawiaturę maszyny. Możliwe jest przeglądanie zawartości przydzielonych folderów, zmiana folderów, wczytanie lub zapamiętanie wybranych programów. Aplikacja nie wymaga obsługi komputera.
Dokładniejszy opis tej aplikacji umieszczony na osobnej podstronie.

Dla wszystkich powyższych maszyn jest możliwe (a nawet zalecane) umieszczenie aplikacji na serwerze. Jeśli produkcja odbywa się w ruchu wielozmianowym, operatorzy maszyn mają dostęp do programów całą dobę.